DIY - Zawieszka bombka

Dzisiaj kolejna propozycja na choinkę pełna blasku. Tym razem zapraszam do ozdobienia zawieszki w kształcie bombki. Ponownie w ruch pójdą płatki złota i brokat. 
Pracę rozpoczynamy od zagruntowania powierzchni. Do tego celu wykorzystałam podkład w kolorze ceglastym (Primer Brick). Podkład świetnie wyrównuje powierzchnię, zwiększa przyczepność farb i kleju. Kolor ceglasty stanowi idealną bazę pod złocenia!


Malujemy całość klejem do złoceń (Gilding Glue). Klej jest mlecznobiały, w trakcie schnięcia staje się przeźroczysty. Czekamy więc, aż zniknie całkowicie mleczny nalot. Czym dłużej klej schnie tym staje się bardziej lepki - wystarczy dotknąć powierzchni i palec delikatnie się 'przylepi'.
Pomalowany przedmiot pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia! Nie przyspieszamy procesu schnięcia suszarką!
Po 30 minutach możemy nakładać folię do złoceń w płatkach (Metal leaf flakes). Do projektu wybrałam płatki złoto-miedziane. Folię możemy nakładać palcami lub miękkim pędzelkiem.Złocenia malujemy 1-2 warstwami lakieru do złoceń (Gilding Varnish). Lakier zabezpieczy płatki złota przed utlenianiem. Gdy lakier jest jeszcze mokry posypujemy pracę brokatem, który doda jeszcze więcej blasku naszej bombce. Brokat wtopi się w lakier.Gdy lakier utwardzi się malujemy za pomocą szablonu dekoracyjny wzór. Użyłam do tego celu Bitum oraz pędzel gąbkowy, który równomiernie naniósł preparat przez szablon. Dodatkowo przyciemniłam bitum brzegi bombki oraz uchwyt.Na bombkę przykleiłam 3 ozdobne gwiazdki brokatowe i ozdobiłam białą konturówką do reliefów. Gwiazdki można wykonać samemu wykorzystując wycinanki z tektury, klej i brokat.


Zawieszka - bombka już jest gotowa. Lśni blaskiem złota, mieni się drobinkami brokatu. Niebawem będzie upiększać świąteczną choinkę :)Pozdrawiam serdecznie :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...