DIY - Pomysł na bransoletkę

Dzisiaj będzie coś dla Pań - bransoletka! :) Prosta w wykonaniu, ale za to efektowna wizualnie. A może jakiś Pan się skusi i wykona oryginalny prezent dla swojej wybranki? Zapraszam na tutorial.
Do zdobienia wykorzystałam drewnianą bransoletę o szerokości 5cm. Za pomocą szpatułki (szpachelki lub nożyka) nakładamy pastę strukturalną (Structure Paste Daily Art) na całą powierzchnię bransolety. Nie musi być idealnie, wręcz przeciwnie.Dopóki pasta jest mokra nakreślamy na niej "esy-floresy" za pomocą wykałaczki. W zależności od grubości warstwy i temperatury powietrza pasta schnie od 2 do 24h. 
PORADA: Do projektu użyłam pasty strukturalnej Daily Art. Wystarczyła niewielka ilość aby pokryć powierzchnię niedużej bransoletki. Nie zawsze wykorzystujemy jednorazowo cały produkt. Aby zapobiec wysychaniu pasty w słoiczku wystarczy dodać kilka kropli lakieru Daily Art. Po każdym użyciu dodać lakier do pasty, która nam pozostała, dokładnie wymieszać i zamknąć. Dzięki temu nasza pasta zachowa świeżość na dłużej.

Na krótkim, roboczym filmiku poniżej możecie obejrzeć jak rysuję wykałaczką :)

Gdy pasta wyschnie wyrównujemy powierzchnię za pomocą papieru ściernego. Ścieramy wystające, ostre nierówności.Następnie barwimy bransoletkę wodną bejcą Daily Art, wybrałam kolor Honey czyli miodowy wg opisu na etykiecie polskiej (Wood Stein - Honey). Na białym podłożu z pasty bejca przybrała piękny, soczysty odcień. Proces schnięcia możemy przyspieszyć suszarką.
 Teraz delikatnie przecieramy bransoletkę pastą woskową. Ja wybrałam pastę woskową kameleonową - kolor fioletowy (Chameleon Patina Daily Art - violet). Pasta nadaje delikatny, perłowy połysk, którego kolor zależy od kąta padającego światła. Wystarczy tylko odrobina nałożona na pędzel gąbkowy. Zbyt duża ilość pasty wejdzie w zagłębienia na bransoletce.
PORADA: W przypadku gdy nie uzyskamy zadowalającego nas efektu pastę możemy zmyć wodą w ciągu 30 minut po nałożeniu. Gdy wyschnie staję odporna na działanie wody, dzięki czemu można zabezpieczyć pracę lakierem na bazie wody.
UWAGA! Pasta nie zawiera szkodliwych konserwantów i jest wrażliwa na czynniki biologiczne. Bezpośrednio ze słoiczka należy nakładać ją wyłącznie za pomocą czystej szpatułki lub pędzla.


Na koniec całość postarzamy za pomocą Bitum. Brzegi mocno przyciemniamy, a wierzch delikatnie przecieramy pędzlem gąbkowym. Przetarcia robimy "na sucho", niewielką ilością preparatu aby nie zakryć połysku pasty woskowej. Zabezpieczamy całość błyszczącym lakierem (Gloss Varnish) i bransoletka jest już gotowa!
Poniżej przykłady bransoletek, które wykonałam tą techniką prawie 6 lat temu :)

Życzę owocnej pracy :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...